Бил Клинтон со два стента

Поранешниот претседател на САД Бил Клинтон беше хоспитализиран прексиноќа во Њујорк и веднаш беше подложен на лесна хируршка интервенција (два стента) врз ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон, не покажува никакви знаци на срцев удар или оштетување на срцето и прогнозата по преземената интервенција за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон закрепнува од успешната процедура за отворање на блокирана артерија во неговото срце и вчера е пуштен на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судот во рускиот град Салехард соопшти дека на 4 март, зад затворени врати, ќе одлучува по барањето на Људмила Навалнаја (69), мајка на рускиот опозициски ...
сите 351 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ДУИ, Димитар Ковачевски и Али Ахмети до крајот на оваа недела ќе донесат одлука, дали ќе има предизборна коалиција или пак ќе имаат ...
сите 360 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 392 | | | веќе видена

Јулија, вдовицата на починатиот критичар на Кремљ, Алексеј Навални, досега беше во сенка, ставајќи се првенствено во улога на сопруга и мајка, а не на ...
сите 425 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ, по превземањето на власта, ќе спроведе два клучни проекти, во областа на урбанизмот. Првиот проект се вика BIM (Building Information Modeling), со ...
сите 72 | | | веќе видена

Рокот за собирање потписи за кандидати за претседател и за кандидати за пратеници почнува во петок на 23 февруари и ќе трае до 8 март, согласно роковниците на ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бил Клинтон со два стента

Од:
До кого (е-маил):
Порака: