Јенсен: Решението за името, за да биде одржливо, не смее да има ни победници ни губитници

2 копии

Македонија мора да го реши проблемот со името доколку сака да биде дел од ЕУ и НАТО, порача поранешниот дански министер за надворешни работи Уфе Елеман Јенсен ...
| | веќе видена | слични

Поглед Ни се случи Уфе Елеман Јенсен. Данскиот дипломат во петокот примајќи го највисокото македонско одликување што може да го добие еден странец, орденот „8 ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 524 | | | веќе видена

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 450 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 371 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јенсен: Решението за името, за да биде одржливо, не смее да има ни победници ни губитници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: