Спасовски: По лидерските средби не треба да има еуфорија, туку нудење заемно прифатливи предлози заради иднината на државата


Функционерот на СДСМ Оливер Спасовски во гостувањето во Телма телевизија истакна дека е добро што конечно започнал некаков дијалог меѓу политичките субјекти. ...
| | веќе видена | слични

Во денешната емисија „За или Против“ на Алфа ТВ гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ели Панова која што во однос на уставните измени истакна дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (30.06.2023) оствари срдечна средба со новоименуваниот амбасадор на Полска во Македонија, господинот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска остварил средба со амбасадорот на Европската Унија Дејвид Гир, на која се разговарало за актуелната ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски му се заблагодари на амбасадорот за постојаната, искрена и посветена поддршка која Полска ја дава на Македонија во целиот изминат период, и искажа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска (30.06.2023) оствари средба со амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Дејвид Гир. На средбата ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелната економска и политичка состојба во Македонија, како и реформите кои земјава треба да ги спроведе, а кои се важни за ...
| | веќе видена | слични

Во Само Интервју на Канал 5, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски рече дека речиси еден месец од лидерската не добил одговор од Ковачевски да каже кој од ...
| | веќе видена | слични

Само Бугарија и Мицкоски се незадоволни од силната и јасна поддршка на Германија и канцеларот Олаф Шолц за европската иднина на државата и за македонскиот ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски тврди дека добил уверување од германскиот канцелар Олаф Шолц дека ќе нема дополнителни условувања во Преговарачката рамка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот истражен комитет постави список со барања за предавање на телото на починатиот опозициски лидер Алексеј Навални на неговата мајка и извршување на ...
сите 584 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, на својата Фејсбук страница, упати повик до македонската дијаспора дека освен патниот ...
сите 369 | | | веќе видена

Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) уште повеќе го навлече гневот на граѓаните и на пациентите откако на брифингот со новинарите раководните лица на оваа ...
сите 166 | | | веќе видена

Некогашните блиски соработници Зијадин Села и Арбен Таравари, кои преку ноќ станаа лути противници, што предизвика раскол во Алијанса за Албанците, имале ...
сите 109 | | | веќе видена

Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на А1он ...
сите 124 | | | веќе видена

„Претседателски амбиции отсекогаш имало многу само прашање е кој ќе успее да ја добие поддршката од граѓаните или 10 илјади потписи или потребниот број ...
сите 233 | | | веќе видена

Генералниот секретар на меѓународната хуманитарна организација „Лекари без граници“, Кристофер Локјер пред Советот за безбедност на Обединетите нации рече дека ...
сите 243 | | | веќе видена

Од МВР без детали додека се истражува како се случи толку голема разлика – од првично нарачаните 400.000 обрасци за пасоши, до испорачаните 20.000 во средината ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: По лидерските средби не треба да има еуфорија, туку нудење заемно прифатливи предлози заради иднината на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: