Се помалку шанси за договор меѓу власта и опозицијата


9 копии

Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека се уште нема конкретен датум за владината седница на која ќе бидат ставени на дневен ред уставните измени. Ковачевски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Даваме простор на ВМРО-ДПМНЕ да одлучат и верувам дека на крај заеднички ќе направме чекор за продолжување на евроинтеграциите – рече премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ достави четири предлози за решение на проблемот, последните два беа доставени на лидерската средба. До денес СДС нема кажано кој од двата предлози ...
| | веќе видена | слични

Никој во опозициската ВМРО-ДПМНЕ не одговара на секојдневните телефонски позиви на вицепремиерот Бојан Маричиќ за тоа дали може да продолжат разговорите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ треба да остане на нивниот став искажан јавно за учество во процесот на уставни измени, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Роковите се во ...
| | веќе видена | слични

СДСМ секојдневно се обидува да стапи во контакт со ВМРО-ДПМНЕ за да продолжат меѓупартиските преговори околу уставните измени, ама од другата страна нема ...
| | веќе видена | слични

ДУРИ НИТУ НАШИТЕ ЖИВОТИ НЕ ВРЕДАТ ВЕЌЕ НИШТО, БИДЕЈЌИ Ѝ ПРИПАЃААТ НА МАФИЈАТА. Оваа трагична анализа ја објавува пратеникот во македонското Собрание и лидер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Палестинската терористичка група Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни. Претставници на израелското Министерство ...
сите 445 | | | веќе видена

Почитувани, Во моментот се одржува седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Седницата на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМННЕ започна со едноминутно молчење ...
сите 280 | | | веќе видена

По запленувањето на речиси еден тон дрога што отпловил од Еквадор преку Колумбија, шпанските истражители открија дека Балканскиот картел почнал да шверцува ...
сите 38 | | | веќе видена

Стејт департментот го стави Кочо Анѓушев на црната листа. Поранешниот вицепремиер е неподобен за влез во САД поради неговата вмешаност во корупција. Освен на ...
сите 44 | | | веќе видена

Општина Центар по повод трагичната смрт на 14-годишната Вања Ѓорчевска, ученичка во 9-то одделение во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци“ со препорака до сите ...
сите 94 | | | веќе видена

Монструмот Палевски е и последица на токсичната атмосфера и говорот на омраза која непречено ја продуцираше на поткастите, заштитени од власта и полицијата ...
сите 89 | | | веќе видена

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
сите 74 | | | веќе видена

Градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов, денеска до скоро 15 часот имал разговори со инспекторите во врска со инцидентот пред училиштето „Страшо Пинџур“ и ...
сите 44 | | | веќе видена

Португалија ќе продолжи да ја поддржува Македонија на нејзиниот европски пат, објави португалскиот премиер Антонио Коста на платформата Икс. - Се сретнав со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се помалку шанси за договор меѓу власта и опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: