Маж од Кичево ја нападнал сопствената мајка

2 копии
5 копии
4 копии

На граничен премин „Долно Блаце“ вчера напладне од полициски службеници е лишен од слобода Б.M.(43) од Норвешка, затоа што по извршени проверки било ...
| | веќе видена | слични

На 24.06.2023 околу 18.00 часот во Полициска станица Аеродром е пријавено дека на Меѓуградска автобуска станица во Скопје, на подрачјето на Аеродром, по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 21.06.2023 во 19.30 часот во Полициската станица Драчево, 43-годишна жена од Скопје пријавила дека на 20.06.2023 околу 22.00 часот на ул.„Драчевска“ едно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Балканот има проблеми поради однесувањето на Западот, оценува министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров. На прашање за македонско-бугарските ...
сите 551 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 425 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 183 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 176 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж од Кичево ја нападнал сопствената мајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: