Пет години по Договорот од Преспа, Македонија сè уште е далеку од ЕУ

Коментар на претседателот на ММДЧП Бил Николов (со насловот: Американските политичари немаат право да ја диктираат македонската иднина ) објавен во Truthout, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Македонското меѓународно движење за човекови права, Бил Николов се сретна со Елизабет Андерсон, висока советничка за меѓународна безбедност на ...
| | веќе видена | слични

Страшо АНГЕЛОВСКИ Откако лажните либерали (американските марксисти), со лаги, измами, корумпирани политичари, контролирани медиуми, и, се’ што можете да ...
| | веќе видена | слични

Македонското меѓународно движење за човекови права (ММДЧП) од Торонто на средба во Министерството за надворешни работи на Канада побара поддршка за ...
| | веќе видена | слични

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет години по Договорот од Преспа, Македонија сè уште е далеку од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: