Германија итно ќе и испорача на Украина уште 64 системи „Патриот“


Германија „веднаш“ ќе и достави уште 64 системи за противвоздушна одбрана Патриот на Украина, изјави германскиот министер за одбрана на вториот ден од средбата ...
| | веќе видена | слични

Воениот полигон Криволак ќе биде терен на кој своите вештини ќе ги усовршуваат украински војници. Министерката за одбрана во интервју за украински медиум вели ...
| | веќе видена | слични

Воениот полигон Криволак ќе биде терен на кој своите вештини ќе ги усовршуваат украински војници, изјави министерката за одбрана Славјанка Петровска за ...
| | веќе видена | слични

Осумте километри квадратни за коишто напредна украинската армија на Истокот во Украина е простор којшто е направен од некои единици е сосема мал и минорен во ...
| | веќе видена | слични

Според украинските извештаи, и руските сили се подготвуваат за контраофанзива. Во нив се тврди дека руските сили „ги подобрија дисциплината, координацијата и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украина им има платено на добавувачи стотици милиони долари за оружје кое се уште не е испорачано, а и дел од тоа што им е донирано од сојузниците е во толку ...
| | веќе видена | слични

Руски војник кој уништил тенк „Леопард“ од германско производство во битка во Украина, добил награда од 1 милион рубљи (11.842 долари) од приватна фондација, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 181 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 222 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи, Ели Коен, пред почетокот на денешниот министерски состанок на ОБСЕ, за разлика од многумина, застана пред новинарите ...
сите 93 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 78 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија итно ќе и испорача на Украина уште 64 системи „Патриот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: