Обвинение против две лица - во автомобилот носеле 30 кг марихуана и пробале да им избегаат на полицијата

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе обвинителен акт против две лица – 31-годишник од Арачиново и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

При претреси во Гази Баба, полицијата пронашла марихуана и поголем износ на пари, поради што се приведени три лица од Скопје на возраст од 31 до 50 години. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Куманов донесе наредба за спроведување истражна постапка против 49-годишен Германец и 20-годишна Албанка, кои се осомничени дека ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен државјанин на Косово со престојувалиште во Кондово, за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинение против две лица - во автомобилот носеле 30 кг марихуана и пробале да им избегаат на полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: