Фатен бегалец осуден на пет години кој избегал од затворот Идризово

4 копии

Вчера во 04.30 часот на ул. „Панко Брашнаров“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле Е.И.(29) од Штип. Тој бил осуден на казна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Битолската полиција денеска го уапси Раде Ристевски (60) од мариовското село Маково по распишана централна потерница поради бегство од КПУ Затвор Прилеп. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 529 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатен бегалец осуден на пет години кој избегал од затворот Идризово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: