Михајловски: Европската унија падна пред бугарските глупости


2 копии

Претседателот рече – сега прашањето на проширувањето не е кога, зашто колку побрзо, толку подобро, а тоа го кажал повеќе пати. Прашањето е поврзано со ...
| | веќе видена | слични

„Вклучувањето на бугарското малцинство во Преамбулата на уставот е дел од преговарачката рамка, што Македонија ја склучи со 27 земји-членки на Европската ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Со определбата на македонската Влада за европскиот пат, за целта за членство во ЕУ, како долгорочна стратешка цел на земјата, Владата се определи и за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претпладнево премиерот Димитар Ковачевски остварил телефонски разговор со новиот премиер на бугарија, Николај Денков.„Ковачевски му го честиташе мандатот на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Постапката во македонското Собрание за уставни измени за вклучување на Бугарите во Уставот на земјава ќе започне во рок од две недели, тврди бугарскиот ...
| | веќе видена | слични

Уставните измени треба да влезат во парламентот за најмногу две недели. Вакво уверување добил бугарскиот европратеникот и известувач за Македонија, Илхан ...
| | веќе видена | слични

Уставните измени се подготвени од страна на работната група. Тие ќе се најдат на една од наредните седници на Владата, откако ќе бидат подготвени сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 459 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Михајловски: Европската унија падна пред бугарските глупости

Од:
До кого (е-маил):
Порака: