Санкции за четири отпади со секундарни суровини на подрачјето на Чаир

Полициски службеници од Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје и инспектори од Државниот пазарен инспекторат и од Инспекторатот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

При претреси во Гази Баба, полицијата пронашла марихуана и поголем износ на пари, поради што се приведени три лица од Скопје на возраст од 31 до 50 години. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Основното јавно обвинителство Куманов донесе наредба за спроведување истражна постапка против 49-годишен Германец и 20-годишна Албанка, кои се осомничени дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен државјанин на Косово со престојувалиште во Кондово, за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 559 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 420 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 178 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санкции за четири отпади со секундарни суровини на подрачјето на Чаир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: