Приведен Авганистанец кој за пари пренесувал мигранти од Грција во Македонија

Во Гевгелија синоќа околу 20 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица го лишиле од слобода С.З.(26) од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата од Охрид го уапси Ѓ.Н.(51) од охридско село, затоа што претходно физички ја нападнал неговата ќерка поради несогласување за нејзината љубовна врска. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полициски службеници од ОВР Македонски Брод вчера околу 21.00 часот, во атарот на село Пласница, ги лишиле од слобода М.Б.(34), М.Р.(41) и Џ.Џ.(64), сите од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

ОБСЕ е живо, неговата вредност е колку повеќе се користи за надминување на несогласувањата. Блокадата или непочитувањето на принципите на Организацијата е ...
сите 470 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен Авганистанец кој за пари пренесувал мигранти од Грција во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: