Зечевиќ од Струмица: Моќната пораката на Бундестагот е резултат на државничките политики на СДСМ


Караванот теренски активности на СДСМ, „Рамо до рамо, до победа“ денеска продолжи во повеќе населени места ширум републиката.Генералниот секретар на СДСМ, Миле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот рече – сега прашањето на проширувањето не е кога, зашто колку побрзо, толку подобро, а тоа го кажал повеќе пати. Прашањето е поврзано со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска на денешната прес-конференција истакна дека „досега, опозициската ДПМНЕ нема поддржано ниту една важна стратешка одлука ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„ДПМНЕ нема поддржано ниту една државничка одлука досега. Беа против членството во НАТО, против Договорот со Грција, не го поддржаа продолжувањето на ...
| | веќе видена | слични

Професорот Љубомир Цуцуловски реагира на резолуцијата на германсѝкиот Бундестаг кој го „призна“ постоењето на македон ска нација, јазик, култура со едноставно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постои оптимизам дека европската перспектива може да стане реалност со заедничка одговорност на сите парламентарни партии, затоа што членството во ЕУ е ...
| | веќе видена | слични

Историската шанса мора да се искористи, после скоро една година откако ги започнавме преговорите со ЕУ, имаме реална шанса да бидеме во пакетот на држави кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зечевиќ од Струмица: Моќната пораката на Бундестагот е резултат на државничките политики на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: