Германија: Итно испраќаме уште 64 ракети „Патриот“ во Украина

Германија „веднаш“ ќе му достави на Киев уште 64 ракети за противвоздушна одбрана „Патриот“, најави денеска германскиот министер за одбрана Борис Писториус на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко изјави дека моментално се активни „само 30 отсто од трупите“ резервирани за контраофанзивата. Тој додаде дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој додаде дека се загрижени поради недостатокот на воздушна доминација на Украина и супериорните руски борбени авиони и противвоздушна одбрана. „Сепак, и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии

Германија „веднаш“ ќе и достави уште 64 системи за противвоздушна одбрана Патриот на Украина, изјави германскиот министер за одбрана на вториот ден од средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Антони Блинкен денеска изјави дека Украина ќе добие дополнителна хуманитарна помош во висина од 205 милиони долари. Блинкен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија: Итно испраќаме уште 64 ракети „Патриот“ во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: