Приведен криминалец баран со потерница

2 копии
4 копии

Вчера во 04.30 часот на ул. „Панко Брашнаров“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип го привеле Е.И.(29) од Штип. Тој бил осуден на казна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Битолската полиција денеска го уапси Раде Ристевски (60) од мариовското село Маково по распишана централна потерница поради бегство од КПУ Затвор Прилеп. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 561 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 127 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 420 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 105 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен криминалец баран со потерница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: