Зошто вештачењето е најголем ризик за корупција во правосудството?

Судските предмети „Ласкарци“ во кој загинаа 19 луѓе, а 37 беа повредени и „Империја“ кој што се однесуваше на еден од најголемите случи на перење пари , се ...
| | веќе видена | слични

Тројца лекари од Клиниката за гастроентерохепатологија ја тужат Антикорупциската комисија затоа што таа констатирала дека имале судир на интереси за клиничко ...
| | веќе видена | слични

Овогодинешниот Преспа Форум има посебно национално и регионално значење имајќи предвид дека на 17 јуни се одбележаа пет години од потпишувањето на Договорот од ...
| | веќе видена | слични

Правда за Фатмата, 23 годишната мигрантка од Сиера Леоне бара невладината организација од Италија „Second tree“. Во април годинава, како дел од група мигранти, ...
| | веќе видена | слични

Во предизборната програма рековте дека ќе се залагате за истражувања, развој на иновации, трансфер кон технологии, но можен ли е тој развој ако помалку од 1 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница му препорача на Горан Рафајловски постојано да внимава на потенцијален судир на ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Битола до надлежниот суд поднесе Предлог – спогодба со едно физичко и едно правно лице кои се товареа за кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството предложи казна од 6 илјади евра за приватната фирма која добила концесија за ископ на јаглен во битолско Живојно и на нејзин товар да паднат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 678 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 185 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 215 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 80 | | | веќе видена

Полицијата изврши разговор со 23-годишниот Б.Л. од тетовска Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на Македонската православна ...
сите 84 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто вештачењето е најголем ризик за корупција во правосудството?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: