Петровска на состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО, теми – зацврстувањето на одбраната, стабилното финансирање и потврда на поддршката за Украина

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска информира за средбите и разговорите со министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, во рамки на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска од говорницата во Бундестагот ги повика лидерите на земјите членки на НАТО, на самитот во јули во Вилнус, да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британскиот министер за одбрана Бен Валас изјави дека не очекува да го наследи Јенс Столтенберг на функцијата генерален секретар на НАТО, објави магазинот ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска уште еднаш ја повика Турција да го одобри барањето на Шведска за членство во НАТО, но рече и дека членството на Украина ...
| | веќе видена | слични

Украина нема да може да стане членка на НАТО додека треа војната со Русија – изјави г ерманскиот канцелар Олаф Шолц денеска од говорницата во Бундестагот, ...
| | веќе видена | слични

Британските меидуми пренесуваат дека Столтенберг треба да поднесе оставка во септември по девет години како генерален секретар на Алијансата. Алијасната бара ...
| | веќе видена | слични

Шефот на кабинетот на Володимир Зеленскиј изјави дека Украина очекува да биде поканета за членство во НАТО на самитот на Алијансата следниот месец во Вилнус. – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 131 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска на состанок на Северноатлантскиот совет на НАТО, теми – зацврстувањето на одбраната, стабилното финансирање и потврда на поддршката за Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: