Киев: Украина планира да испрати десетици пилоти на обука за Ф-16

5 копии

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко изјави дека моментално се активни „само 30 отсто од трупите“ резервирани за контраофанзивата. Тој додаде дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој додаде дека се загрижени поради недостатокот на воздушна доминација на Украина и супериорните руски борбени авиони и противвоздушна одбрана. „Сепак, и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
2 копии

Останато

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 181 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 269 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 77 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи, Ели Коен, пред почетокот на денешниот министерски состанок на ОБСЕ, за разлика од многумина, застана пред новинарите ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Киев: Украина планира да испрати десетици пилоти на обука за Ф-16

Од:
До кого (е-маил):
Порака: