Мицкоски: ДУИ никој не го прашува дали ќе излезе или нема да излезе од Владата


ДУИ никој не го прашува дали ќе излезе или нема да излезе. СДСМ има 43 пратеника, Коалицијата, ВМРО-ДПМНЕ има 44. Тоа се 87, тоа е повеќе од 61. Кој го прашува ...
| | веќе видена | слични

Дали е срамно професор од неговиот универзитет да го води Министерството за образование и наука? Колку ќе беше демократски спорниот професор Јетон Шаќири да си ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Деканката на Факултетот за музичка уметност Дарија Андовска иронично анализира како внукот на Али Ахмети успеал да собере 30 милиони евра за да си купи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Економијата во Македонија никогаш не била полоша, инфлацијата царува, а работоспособниот народ се сели што подалеку од државата, за да заработи за парче леб. ...
| | веќе видена | слични

Внукот на Али Ахмети: Семејните врски не помогнаа во купувањето на „Соравија“, парите се легални Александра Спасеска 23.06.2023 / 08:14 Македонија Дрин Ахмети, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Внукот од брат на Али Ахмети, Дрин Ахмети, за Макфакс потврди дека неговата компанија го купува трговскиот центар Соравија, во центарот на Скопје. Внукот на ...
| | веќе видена | слични

Еден од сопствениците на компаниите кои го купуваат винис центарот е внукот на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, Дрин Ахмети, заедно со компанија од Тирана. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 574 | | | веќе видена

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, е причината поради која Бугарија не дозволила прелет на авионот во кој беше и рускиот шеф на дипломатијата ...
сите 382 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 176 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Во следниот период, односно до самиот крај на оваа седмица Балканот го очекува голем температурен шок (огромна разлика на температурите за многу кратко време). ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ДУИ никој не го прашува дали ќе излезе или нема да излезе од Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: