Блинкен патува во Кина да ги стабилизира заладените односи

Долгогодишното постојано иселување на младите од Гаџин Хан, Ниш, Белград и другите српски градови во странство го мотивираше Бранислав Михајловиќ, сопственикот ...
| | веќе видена | слични

Често се наведува изјавата на руските мужици за време на шведската инвазија од 1708-09 година, што веројатно не е историски оправдано. Како што напредуваа ...
| | веќе видена | слични

Овогодинешниот Преспа Форум има посебно национално и регионално значење имајќи предвид дека на 17 јуни се одбележаа пет години од потпишувањето на Договорот од ...
| | веќе видена | слични

И Бугарија бара работници од Македонија за во секторот туризам и угостителство. Има огласи во кои се нудат плати од 800 евра за келнери, за работа 6 дена во ...
| | веќе видена | слични

Правда за Фатмата, 23 годишната мигрантка од Сиера Леоне бара невладината организација од Италија „Second tree“. Во април годинава, како дел од група мигранти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје престојуваат 200 дигитални номади, а петмина наскоро ќе пристигнат. Од тие што некогаш биле тука, само 12 проценти повторно би се вратиле. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Во предизборната програма рековте дека ќе се залагате за истражувања, развој на иновации, трансфер кон технологии, но можен ли е тој развој ако помалку од 1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 593 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен патува во Кина да ги стабилизира заладените односи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: