Во седиштето на НАТО, Петровска на средба со министрите за одбрана на САД – Јадранската повелба

Денеска во делегацијата на Северна Македонија во НАТО, министерката за одбрана Славјанка Петровска имаше работен ручек со своите колеги – министрите за одбрана ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кризната состојба во КПД „Идризово“ ќе трае 30 дена до 5 јули и таа е воведена согласно процедурите, како резултат на потребата од соодветен човечки потенцијал ...
| | веќе видена | слични

Денеска во касарната „Јане Сандански“ во Штип пред министерката за одбрана Славјанка Петровска, началникот на Генералштабот на Армијата, генералот Васко ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Модернизацијата на македонската Армија којашто се одвива согласно долгорочните планови, со кои сакаме да ги исполниме нашите заложби, односно да ги исполниме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Не треба одредени структури да ја прогласуваат армијата за неспосбна а сѐ со цел за политички бенефиции“, рече Петровска одговарајќи на новинарско прашање за ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на одлуките донесени од страна на групата за процена на безбедносни закани како и управувачкиот комитет, одржани во Центарот за управување со кризи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, со реакција на социјалните мрежи во врска со неодамнешните информации дека Владата има прогласено кризна состојба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска информира за средбите и разговорите со министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, во рамки на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
сите 331 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 342 | | | веќе видена

Општина Центар по повод трагичната смрт на 14-годишната Вања Ѓорчевска, ученичка во 9-то одделение во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци“ со препорака до сите ...
сите 128 | | | веќе видена

Градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов, денеска до скоро 15 часот имал разговори со инспекторите во врска со инцидентот пред училиштето „Страшо Пинџур“ и ...
сите 45 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на националистичка ...
сите 134 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во седиштето на НАТО, Петровска на средба со министрите за одбрана на САД – Јадранската повелба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: