Повлекувањето на водата од Каховка откри страшна глетка на новата плажа


Додека германското Министерство за надворешни работи ја финализира стратегијата на својата влада за Кина и се обидува да ги надмине најновите несогласувања ...
| | веќе видена | слични

Во нападот на Северен тек, Полска игра поголема улога отколку што беше познато: сомнителната едрилица Андромеда поминала 12 часа во Колберг, а екипажот бил ...
| | веќе видена | слични

Што ќе се случи кога светот повеќе нема да биде униполарен, биполарен или дури мултиполарен, прашува Ијан Бремер Издвојуваме еден експертски поглед на ...
| | веќе видена | слични

Во ниту еден медиум нема никаква информација за наводната смрт на обвинителот на Меѓународниот кривичен суд, Карим Кан. Ниту пак, за такво нешто извести ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обдукцијата врз телото на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски во Институтот за судска медицина и криминалистика е завршена, но извештаите ...
сите 543 | | | веќе видена

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
сите 488 | | | веќе видена

Добрата вест за граѓаните, според вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, е враќањето во циклусот на редовни парламентарни избори по 17 години. Како ...
сите 356 | | | веќе видена

Одгласи во регионалната јавност Балканските медиуми со големо внимание ги пренесоа информациите за исчезнувањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска. За ...
сите 174 | | | веќе видена

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
сите 118 | | | веќе видена

По запленувањето на речиси еден тон дрога што отпловил од Еквадор преку Колумбија, шпанските истражители открија дека Балканскиот картел почнал да шверцува ...
сите 38 | | | веќе видена

Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
сите 276 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) изразува длабоко сочувство до семејството и блиските на трагично починатата Вања. Невино дете, кое наместо да му се ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повлекувањето на водата од Каховка откри страшна глетка на новата плажа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: