Министерката Петровска на состаноци во седиштето на НАТО во Брисел

3 копии

Лидерите на земјите-членки на Европската унија на претстојниот самит ќе повикаат на итна деескалација на ситуацијата на северот на Косово, јави Радио Слободна ...
| | веќе видена | слични

Во јули со посредство на ЕУ ќе се одржи состанокот на министрите за транспорт на Унгарија, Србија, Бугарија, Турција, Северна Македонија, Грција и Албанија, на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска информира за средбите и разговорите со министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Финансиските импликации врз буџетот во делот на одбраната не треба да се гледаат како трошење, туку напротив како инвестиција во одбраната, заради тоа што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамки на состанокот на Северноатлантскиот совет на ниво министри за одбрана, во седиштето на НАТО министерката за одбрана Славјанка Петровска имаше и две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска во делегацијата на Северна Македонија во НАТО, министерката за одбрана Славјанка Петровска имаше работен ручек со своите колеги – министрите за одбрана ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министрите за одбрана на земјите од НАТО денеска ќе се сретнат во Брисел, каде што почнува дводневната средба, која ќе се фокусира на поддршката за Украина и ...
| | веќе видена | слични

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерката Петровска на состаноци во седиштето на НАТО во Брисел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: