Конрад: Охридскиот договор е обврзувачки за сите


По средбата во Брисел Вучиќ изјави дека ги предупредил европските посредници дека Србите на северот на Косово се во тешка положба поради како што вели, теророт ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама синоќа реагираше околу ситуацијата на Косово, по средбите на шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, со косовскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на европската дипломатија на Европската унија, Жосеп Борел, вечерва изјави дека ЕУ била јасна на разговорите со српскиот претседател Александар Вучиќ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека се потребни нови избори во четирите општини на северот од Косово, затоа што излезноста беше мала откако тамошното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Косово е подготвено за нови вонредни избори на северот од земјата и за повлекување на полицијата од општинските ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска, по средбата со европските посредници Жосеп Борел и Мирослав Лајчак во врска со деескалација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 629 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конрад: Охридскиот договор е обврзувачки за сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: