„Алкохол и дрога“: Криза на зависност кај руските војници кои се враќаат од Украина


„Министерството за одбрана на Русија има цел оддел за психолошка рехабилитација, но не се прави доволно за третманот на посттрауматско стресно растројство ...
| | веќе видена | слични

Осумте километри квадратни за коишто напредна украинската армија на Истокот во Украина е простор којшто е направен од некои единици е сосема мал и минорен во ...
| | веќе видена | слични

Често се наведува изјавата на руските мужици за време на шведската инвазија од 1708-09 година, што веројатно не е историски оправдано. Како што напредуваа ...
| | веќе видена | слични

Овогодинешниот Преспа Форум има посебно национално и регионално значење имајќи предвид дека на 17 јуни се одбележаа пет години од потпишувањето на Договорот од ...
| | веќе видена | слични

Според украинските извештаи, и руските сили се подготвуваат за контраофанзива. Во нив се тврди дека руските сили „ги подобрија дисциплината, координацијата и ...
| | веќе видена | слични

Украина им има платено на добавувачи стотици милиони долари за оружје кое се уште не е испорачано, а и дел од тоа што им е донирано од сојузниците е во толку ...
| | веќе видена | слични

Правда за Фатмата, 23 годишната мигрантка од Сиера Леоне бара невладината организација од Италија „Second tree“. Во април годинава, како дел од група мигранти, ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски на Денот на татковците им се заблагодари на сите силни и храбри војници кои се борат против руската инвазија, ...
| | веќе видена | слични

„Благодарам на секој украински татко, на секое украинско семејство за вашите силни и храбри војници кои ја бранат независноста на Украина и се борат за животот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 507 | | | веќе видена

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, е причината поради која Бугарија не дозволила прелет на авионот во кој беше и рускиот шеф на дипломатијата ...
сите 405 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Алкохол и дрога“: Криза на зависност кај руските војници кои се враќаат од Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: