Седница на Советот за безбедност на Косово по апсењето на полицајците од страна на Србија


Советот за безбедност на Косово започна утрово, нешто по осум часот, седница посветена на ситуацијата создадена по вчерашното апсење на тројцата припадници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на европската дипломатија на Европската унија, Жосеп Борел, вечерва изјави дека ЕУ била јасна на разговорите со српскиот претседател Александар Вучиќ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека се потребни нови избори во четирите општини на северот од Косово, затоа што излезноста беше мала откако тамошното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Косово е подготвено за нови вонредни избори на северот од земјата и за повлекување на полицијата од општинските ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска, по средбата со европските посредници Жосеп Борел и Мирослав Лајчак во врска со деескалација на ...
| | веќе видена | слични

„Не можам да потврдам дека имаме план“, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по средбата со Жосеп Борел, шефот на европската дипломатија и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел по денешните одвоени средби со српскиот претседател Александар Вучиќ и со косовскиот премир Аљбин Курти изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарајќи на прашањето по средбата во Брисел, дали некој го има клучот за решавање на актуелната ситуација на Косово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 76 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седница на Советот за безбедност на Косово по апсењето на полицајците од страна на Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: