(ФОТО) ЧЕРЕПИ СО ШЛЕМОВИ ИСПЛИВАА ОД КАЛТА ПО РУШЕЊЕТО НА БРАНАТА НОВА КАХОВКА Морничави сцени по повлекувањето на водата

Посмртните останки на војниците кои загинале во голема битка пред 80 години се потсетување на бурното минато на областа. Исушувањето на една од најголемите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија денеска соопшти дека бројот на загинати од уривањето на браната Каховка и поплавите во областите што таа ги контролира во јужна Украина, се зголеми на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шефот на украинското воено разузнавање Кирило Буданов денеска ја обвини Русија за „минирање“ на базенот што се користи за ладење на реакторите во нуклеарната ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за најголемата европска нуклеарна централа, комплекс со шест реактори, која се најде под окупација веднаш по инвазијата на московските сили во ...
| | веќе видена | слични

Предупредување за опасност од висок степен стигна од украинското воено разузнавање заедно со информацијата дека Русија го минирала базенот што се користи за ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинатите поради уривањето на браната Каховка во Украина и последователните поплави во делот на Херсонската област под руска контрола се искачи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уништувањето на хидроелектричната брана Каховка предизвика штета вредна 1,2 милијарди евра, изјави украинскиот министер за животна средина, предупредувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на Украинската разузнавачка служба Кирило Буданов денеска изјави дека постои реална опасност од експлозија во нуклеарната централа Запорожжја и дека ...
| | веќе видена | слични

„За жал, отсега постои одредена закана. Нуклеарната централа Запорожје беше и е под привремена контрола на руските окупациски сили“, рече тој, додавајќи дека ...
| | веќе видена | слични

Сергеј Наришкин, шефот на руската надворешна разузнавачка служба- СВР синоќа изрази надеж дека нуклеарниот мониторинг на ОН и Европската Унија ќе ја проверат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската војска денеска соопшти дека открила „едно од најголемите тајни складишта за оружје“ во Појасот Газа. Се наоѓа во близина на болница и училиште во ...
сите 195 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија кажа дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 145 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 65 | | | веќе видена

На 05.12.2023 во 16.25 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје – Полициско одделение Сарај, поточно во близина на езерото Треска, приведен е ...
сите 386 | | | веќе видена

Јавноста во Македонија мора да ја знае вистината! Во текот на вчерашниот ден во ООУ „Страшо Пинџур“ Карбинци се случи немил настан кога непознато лице со ...
сите 64 | | | веќе видена

„Речиси половина од нив веќе биле принудени да ги напуштат своите домови порано“, напиша денеска директорот на УНРВА Филипе Лазарини на социјалната мрежа „Икс“ ...
сите 49 | | | веќе видена

По убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, и откако вчера во Турција е приведен осомничениот Љупчо Палевски Палчо, се ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) ЧЕРЕПИ СО ШЛЕМОВИ ИСПЛИВАА ОД КАЛТА ПО РУШЕЊЕТО НА БРАНАТА НОВА КАХОВКА Морничави сцени по повлекувањето на водата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: