ШТО ГО ЧЕКА КУРТИ АКО НЕ ГИ ИСПОЛНИ БАРАЊАТА? Кабинетот на Борељ подготви предлог за казнени мерки


Јозеп Борељ подготви пакет мерки што треба да се воведат доколку привремените институции на Приштина, Албин Курти, не преземат чекори за деескалација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека Косово е подготвено за нови вонредни избори на северот од земјата и за повлекување на полицијата од општинските ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска, по средбата со европските посредници Жосеп Борел и Мирослав Лајчак во врска со деескалација на ...
| | веќе видена | слични

„Не можам да потврдам дека имаме план“, изјави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, по средбата со Жосеп Борел, шефот на европската дипломатија и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на европската дипломатија Жозеп Борел по денешните одвоени средби со српскиот претседател Александар Вучиќ и со косовскиот премир Аљбин Курти изјави ...
| | веќе видена | слични

Шефот на европската дипломатија на Европската унија, Жосеп Борел, вечерва изјави дека ЕУ била јасна на разговорите со српскиот претседател Александар Вучиќ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ, одговарајќи на прашањето по средбата во Брисел, дали некој го има клучот за решавање на актуелната ситуација на Косово, ...
| | веќе видена | слични

Се радувам што Белград и Приштина прифатија да се состанат во Брисел и овој разговор ќе биде воглавно во правец на деескалирање на состојбите, а не за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО ГО ЧЕКА КУРТИ АКО НЕ ГИ ИСПОЛНИ БАРАЊАТА? Кабинетот на Борељ подготви предлог за казнени мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: