Мицкоски: Ние моќта не ја црпиме од персиските килими на Брисел, туку од народот и затоа нема да прифатиме бугарски диктат


ВМРО-ДПМНЕ моќта ја црпи од народот и на него се потпира, не ја црпи моќта од персиските килими во Брисел, и затоа нема да прифати уставни измени под бугарски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставните измени не се работа на еден човек, на една партија, ниту пак на една Влада, напротив дека тие се обврска на сите и успехот ќе биде заеднички, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Функционерот на СДСМ Оливер Спасовски во гостувањето во Телма телевизија истакна дека е добро што конечно започнал некаков дијалог меѓу политичките субјекти. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека ВМРО-ДПМНЕ треба да остане на искажаниот став во однос на уставните измени и да се работи на ниво на работни ...
| | веќе видена | слични

Дали есенски избори сепак стануваат најверојатно сценарио за разрешување на уставните измени потребни за да почнат преговорите со Европската Унија? Мицкоски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски денеска во врска со уставните измени изјави дека ставот на партијата е конзистентен веќе една година наназад и ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните сакаат да живеат во ЕУ и ние треба одлуката да ја донесеме заради граѓаните. Не е ова борба за собирање на политички поени. Ние уште расправаме дали ...
| | веќе видена | слични

Храбриот и пријателски потег на Сојузна Република Германија да донесе резолуција со која децидно изјавува дека го признава македонскиот идентитет, јазик, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска повторно беше запрашан за ситуацијата околу уставните измени и дали ќе се свика нова лидерска средба, со ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски верува дека ВМРО-ДПМНЕ ќе остане на својот став околу уставните измени искажан на лидерската средба од страна на нивниот лидер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ние моќта не ја црпиме од персиските килими на Брисел, туку од народот и затоа нема да прифатиме бугарски диктат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: