Ибраими: Меџити се разликува од Ахмети, тој и „Огнените“ се во предност наспрема „ахметистите“ и нивниот клан во Владата

„Изет Меџити со својата сегашна репутација се разликува многу од лидерот на ДУИ Али Ахмети. Со потезите, кои ги повлекува, тој е во предност во однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот фудбалер на Вардар, Јасир Асани денеска беше на прием кај македонскиот министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби. Посетата ...
| | веќе видена | слични

„ Дресот на победата над Фарските острови во мојот кабинет како подарок од ѕвездата на националната репрезентација Јасир Асани како добар предвесник за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерот за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот официјален Фејсбук профил сподели дека утрово го пречекал албанскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ибраими: Меџити се разликува од Ахмети, тој и „Огнените“ се во предност наспрема „ахметистите“ и нивниот клан во Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: