Битиќи: Албанските партии ја препознаваат СДСМ како локомотива која ги влече евроатлантските процеси


За албанскиот политички спектар во Северна Македонија нема дилеми дека Социјал Демократската Сојуз на Македонија (СДСМ) е локомотивата која ги влече напред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска повика на јавни дебати, предлози и сугестии околу уставните измени, посочувајќи дека сега процесот е во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции, Бојан Маричиќ очекува Владата да процени кога е најдобар момент да ја пушти иницијативата за уставни имени во Собрание. – ...
| | веќе видена | слични

Без Европската Унија како општество губиме кислород. Не можеме без ЕУ. Што ќе се случи ако Унијата ги повлече сите фондови, пари, проекти… или ако каже оваа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека се „нема видено понесериозен пристап за клучно прашање како уставните измени од тој што го има ...
| | веќе видена | слични

Според него тие се веќе се дел од Преамбулата во делот на формулацијата „и други народи“. Камбовски вели дека во моментов со цел забрзување на процесот за ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека ВМРО-ДПМНЕ треба да остане на искажаниот став во однос на уставните измени и да се работи на ниво на работни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМЕ, Христијан Мицкоски денеска во врска со уставните измени изјави дека ставот на партијата е конзистентен веќе една година наназад и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Треба да се даде уште неколку дена шанса за дијалог со опозицијата пред уставните измени Владата да ги пушти до Собранието, иако е јасно дека тие немаат намера ...
| | веќе видена | слични

Академикот Владо Камбовски денеска изјави дека прашањето за уставните измени не заслужуваат толкава бура во јавноста, бидејќи со иницијативата за внесување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Четиринаесет израелски заложници и тројца странски државјани се предадени денеска на Црвениот крст во Појасот Газа, соопшти израелската армија. -Врз основа на ...
сите 477 | | | веќе видена

Дојдов за да се пласираме, а не да барам изговори ако не го сторевме тоа. И вистинската работа почнува сега, сега навистина можам да работам, рече Спалети, кој ...
сите 127 | | | веќе видена

Повеќе од две години булеварот „Борис Трајковски“ стои нечепнат од страна на Град Скопје. Претходниот градоначалник Петре Шилегов, го започна проширувањето во ...
сите 60 | | | веќе видена

Четиригодишното американско девојче е безбедно во Израел откако беше ослободено во неделата од заробеништво во Газа, рече американскиот претседател Џо Бајден, ...
сите 41 | | | веќе видена

Булеварите „Илинденска“ на потегот од Владата до Сити мол, како и „8ми Септември“ на потегот од Хубо маркет па се до „Партизански одреди“, ќе бидат затворени ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека конечно има разврска за пресметките кои во минатиот период се случија во Скопје, имајќи предвид дека ...
сите 54 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 41 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во најавената емисија „КликПлус“ на ТВ21 порача дека дури и во СДСМ има такви на кои им пречи тоа што Албенците, ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Албанските партии ја препознаваат СДСМ како локомотива која ги влече евроатлантските процеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: