Маричиќ: Принципиелно ДПМНЕ нема против внесувањето на бугарите во Уставот


Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ во емисијата „Топ тема” на телевизија Телма истакна дека лидерската средба да биде некаква точка, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ вели дека даваат шанса за дијалог со ВМРО-ДПМНЕ и до последен момент ќе бара консензус со опозицијата за ...
| | веќе видена | слични

Тој најави дека Владата сака да го дополни и зацврсти образложението на иницијативата со аргументи околу процесот на преговори со Унијата, а потоа да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска повика на јавни дебати, предлози и сугестии околу уставните измени, посочувајќи дека сега процесот е во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции, Бојан Маричиќ очекува Владата да процени кога е најдобар момент да ја пушти иницијативата за уставни имени во Собрание. – ...
| | веќе видена | слични

Без Европската Унија како општество губиме кислород. Не можеме без ЕУ. Што ќе се случи ако Унијата ги повлече сите фондови, пари, проекти… или ако каже оваа ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи смета дека се „нема видено понесериозен пристап за клучно прашање како уставните измени од тој што го има ...
| | веќе видена | слични

Според него тие се веќе се дел од Преамбулата во делот на формулацијата „и други народи“. Камбовски вели дека во моментов со цел забрзување на процесот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Треба да се даде уште неколку дена шанса за дијалог со опозицијата пред уставните измени Владата да ги пушти до Собранието, иако е јасно дека тие немаат намера ...
| | веќе видена | слични

Академикот Владо Камбовски денеска изјави дека прашањето за уставните измени не заслужуваат толкава бура во јавноста, бидејќи со иницијативата за внесување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ: Принципиелно ДПМНЕ нема против внесувањето на бугарите во Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: