По невремето во Велес, поплавени деловни објекти и куќа


9 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги посети најкритичните локации со свлечишта во Општина Крива Паланка настанати од поплавите што изминативе денови беа ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Крива Паланка, Сашко Митовски и претставници на општинските служби го информираа претседателот Пендаровски за настанатите штети во градот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регионалниот ЦУК Велес, известува од од Раководителот на Општинскиот кризен штаб на на Росоман од вчерашниот невреме кое го зафати с. Дебриште, ЦУК доби ...
| | веќе видена | слични

- Регионалниот ЦУК Велес, известува за ова, согласно информациите добиени од раководителот на Општинскиот кризен штаб на Росоман. Вчерашното невреме зафати и ...
| | веќе видена | слични

Општина Росоман се справува и ги санира последиците од вчерашното невреме што ги зафати Трстеник и Дебриште, информираа попладнево од Центар за управување со ...
| | веќе видена | слични

Во ЦУК граѓаните пријавија дека нивото на водата кај Облешево е зголемено и се поплавени дворовите на куќи. Директорот на ЦУК, Ангелов е во постојана ...
| | веќе видена | слични

По синоќешните поплави во Крива Паланка предизвикани од големото невреме и поројните врнежи од дожд, денеска на терен се распоредени сите екипи од општинските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По невремето во Велес, поплавени деловни објекти и куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: