Список на разрешени директори постои, но никој не знае зошто се сменети

8 копии

Најголемиот проблем во моментов е недостаток на медицински персонал и несоодветна инфраструктура, рече доктор Игор Николов, претседател на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија кубури со секаков вид на медицински кадар. За медицинскиот кадар нема континуирана обука. Претходно престојуваа во познати здравствени центри и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втора академија за здравство во Штип со присуство на голем број здравствени работници од Штип и регионот, претставници од стручни здруженија и здруженија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денес презентираше нови методи за функционален здравствен систем. Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ денес во Штип ја оддржа втората Академија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Штип е во тек Втората академија за здравство за која има голем интерес, соопштија од Комисијата за здравство на ВМРО ДПМНЕ. Според Комисијата на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Државната кардиохирургија останува без раководство.Откако професорот Сашко Јовев беше разрешен од страна на министерот Меџити, Алфа дознава дека и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 494 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 87 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Список на разрешени директори постои, но никој не знае зошто се сменети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: