Правници на д-р Јовев одлучуваат дали тој ќе се жали или ќе се помири…

Со осум визитинг специјалисти доктори од скопските клиники и институти, Клиничката болница од Битола го надополни недостигот на лекарски кадар на Одделенијата ...
| | веќе видена | слични

Државната кардиохирургија останува без раководство.Откако професорот Сашко Јовев беше разрешен од страна на министерот Меџити, Алфа дознава дека и ...
| | веќе видена | слични

По разрешувањето на Сашко Јовев и организацискиот директор на Државна кардиохирургија најавува повлекување од функцијата. Гани Фетаи за Сител потврди дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзитетската клиника по хируршки болести „Свети Наум Охридски“ доби донација од Агенцијата за катастар на недвижности од 50.000 евра која ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Клиничката болница Тетово која опслужува над 200.000 пациенти од полошкиот регион, долго време мака мачи се тесните коловози и недостигот на паркинг простор во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 511 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 199 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 96 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 339 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правници на д-р Јовев одлучуваат дали тој ќе се жали или ќе се помири…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: