Поранешна извршна директорка на Голдман Сакс е новата гувернерка на Турската Централна Банка

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган ја назначи поранешниот банкар од Волстрит Хафизе Гаје Еркан за нов гувернер на централната банка на земјата – уште ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Историскиот реизбор на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги зголеми надежите за стабилизација на турската лира во однос на американскиот долар. Сепак, по ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Глобалните цени на нафтата паднаа во понеделникот, повлекувајќи ги минатонеделните добивки бидејќи прашањата за кинеската економија ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на вториот круг од изборите во Турција, на 28 мај, вредноста на лирата е во постојан пад. Почнувајќи од 2013 година, курсот на лирата во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За помалку од две недели ќе дојде датумот кога сите во Србија кои имаат станбен кредит ќе добијат несакано писмо од банката. Сопствениците на вкупно околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На светските берзи минатата недела цените на акциите пораснаа бидејќи инвеститорите се надеваат дека завршува циклусот на зголемување на каматните стапки, иако ...
| | веќе видена | слични

Централните банки на двете клучни монетарни територии – Соединетите Американски Држави и Европската Унија – ги одржаа своите редовни месечни состаноци во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека по завршувањето на примирјето, Израел ќе ја продолжи офанзивата на Појасот Газа чија цел е ...
сите 612 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешна извршна директорка на Голдман Сакс е новата гувернерка на Турската Централна Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: