Колку чини „iPhone“ во Турција?

2 копии

Време зa читање: 4 минути Глобалните цени на нафтата паднаа во понеделникот, повлекувајќи ги минатонеделните добивки бидејќи прашањата за кинеската економија ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на вториот круг од изборите во Турција, на 28 мај, вредноста на лирата е во постојан пад. Почнувајќи од 2013 година, курсот на лирата во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За помалку од две недели ќе дојде датумот кога сите во Србија кои имаат станбен кредит ќе добијат несакано писмо од банката. Сопствениците на вкупно околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На светските берзи минатата недела цените на акциите пораснаа бидејќи инвеститорите се надеваат дека завршува циклусот на зголемување на каматните стапки, иако ...
| | веќе видена | слични

Централните банки на двете клучни монетарни територии – Соединетите Американски Држави и Европската Унија – ги одржаа своите редовни месечни состаноци во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 420 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 185 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 298 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 215 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Полицијата изврши разговор со 23-годишниот Б.Л. од тетовска Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на Македонската православна ...
сите 83 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку чини „iPhone“ во Турција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: