Јовев го потпишал решението за негово разрешување, неговиот правен тим ќе одлучува кога ќе поднесе жалба

Сашко Јовев за МИА потврди дека вчера го потпишал решението со кое министерот за здравство Фатмир Меџити го разреши од директорската функција на Клиниката за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Најголемиот проблем во моментов е недостаток на медицински персонал и несоодветна инфраструктура, рече доктор Игор Николов, претседател на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија кубури со секаков вид на медицински кадар. За медицинскиот кадар нема континуирана обука. Претходно престојуваа во познати здравствени центри и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втора академија за здравство во Штип со присуство на голем број здравствени работници од Штип и регионот, претставници од стручни здруженија и здруженија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денес презентираше нови методи за функционален здравствен систем. Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ денес во Штип ја оддржа втората Академија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Штип е во тек Втората академија за здравство за која има голем интерес, соопштија од Комисијата за здравство на ВМРО ДПМНЕ. Според Комисијата на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Државната кардиохирургија останува без раководство.Откако професорот Сашко Јовев беше разрешен од страна на министерот Меџити, Алфа дознава дека и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за надворешни работи вечерва соопшти дека средбата на која присуствувале актуелниот и идниот претседавач на ОБСЕ и шефот на руската дипломатија ...
сите 511 | | | веќе видена

ЛАВРОВ СО ЖЕСТОК ГОВОР Шефот на руската дипломатија кој присуствува на пленарната седница на 30. Министерски совет на ОБСЕ во Скопје имаше жесток говор и силни ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 670 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 96 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 340 | | | веќе видена

Унгарија нема да го поддржи предлогот на Европската унија за почеток на преговори за прием на Украина како членка на блокот, изјави Гергеј Гујаш, шеф на ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовев го потпишал решението за негово разрешување, неговиот правен тим ќе одлучува кога ќе поднесе жалба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: