Никој како Ноле, во Париз ја освои 23-тата грен слем титула


Карлос Алкарас не успеа на перфектен начин да ја заокружи сезоната на земја (загуби од Новак Ѓоковиќ на Ролан Гарос), па сега мора да се подготви за новите ...
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ го предизвика Новак Ѓоковиќ на тениски дуел. Двајцата се големи пријатели, а сега Швеѓанецот преку социјалните мрежи го предизвика да видат ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Новак Ѓоковиќ, Срѓан отворно зборуваше за син му, за тоа каков е како човек. Каков му е односот кон работата, семејството и животот. Рече дека иако ...
| | веќе видена | слични

Златан Ибрахимовиќ и Новак Ѓоковиќ се добри пријатели и тоа го имаат покажано во повеќе наврати, односно последниот беше на Ролан Гарос каде Швеѓанецот со ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ досега неколку пати докажа дека му нема рамен кога е тенисот во прашање. Ноле сега покажа дека е одличен и на семејниот план, бидејќи на својата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој како Ноле, во Париз ја освои 23-тата грен слем титула

Од:
До кого (е-маил):
Порака: