Венгер смета дека Сити мора да направи неколку промени за следната сезона


Манчестер Сити ја заврши сезоната со историски три трофеи, заокружени со најважниот триумф во Лигата на шампионите, но Арсен Венгер смета дека на тимот на Пеп ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола стави крај на сезоната од соништата со освоениот трофеј во Лигата на шампионите, со што конечно ја стави во своите витрини единствената титула ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Англиската и европската титула и ФА купот фудбалерите на Сити ги прославија со забава од Истанбул, преку Ибица до Манчестер. Сликите и видеата од прославата се ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Манчестер Сити успеа да ги освои сите важни трофеи во изминатава кампања или поточно дојде до тројната круна со што стана вториот англиски клуб со ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт откри дека нема да смета на петмината фудбалери од Манчестер Сити за дуелот против Малта, тие ќе бидат на располагање за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Венгер смета дека Сити мора да направи неколку промени за следната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: