„Ни крив ни должен можеш да загинеш“, скопјанец кој настрада во несреќа на скопскиот кеј на твитер го раскажа несреќниот настанот

Несреќен настан кој заврши со тешки повреди кај едно лице се случи вчера на скопскиот кеј. Министерството за внатрешни работи, утрово информираше за настанот, ...
| | веќе видена | слични

- Ме нападна гавран на кејот на Вардар кај мостот на Обединети нации. Ставив кутија на глава и почнав да бегам. Најверојатно имаат мали, па ги штитат. Во ...
| | веќе видена | слични

Повредениот Кирил Ефремовски (38), кој бил опериран и е хоспитализиран, раскажува детали за немилиот настан, и апелира сите да бидат внимателни, бидејќи како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ни крив ни должен можеш да загинеш“, скопјанец кој настрада во несреќа на скопскиот кеј на твитер го раскажа несреќниот настанот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: