МАКЕДОНИЈА СЕ ЗБОГУВА СО ДАРКО: Првиот синдикалец и покрај болеста до последно се бореше за работничките права

Македонија го изгуби еден од најголемите борци за работнички права со упокојувањето на претседателот на Сојузот на Синдикатите на Македонија. Бројни сограѓани, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
12 копии
4 копии

Во секој сегмент, СДСМ зад себе има резултати што прават разлика. Тоа, најизразено е во делот на заштита и унапредување на животниот стандард на сите граѓани, ...
| | веќе видена | слични

Денеска попладне ќе биде погребан претседателот на Сојузот на Синдикатите на Македонија Дарко Димовски кој почина викендов. Како што вчера информираа од ССМ ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ изрази сочувство до семејството на претседателот на ССМ, Дарко Димовски кој по кратко боледување почина на 45-годишна возраст. -Сочувство до ...
| | веќе видена | слични

Владеачката СДСМ утрово преку соопштение порача дека во секој сегмент, зад себе имаат резултати што прават разлика. -Со последното покачување, минималната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА СЕ ЗБОГУВА СО ДАРКО: Првиот синдикалец и покрај болеста до последно се бореше за работничките права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: