Лазов: Се таложат проблемите во здравството, министерот Меџити да почне да работи транспарентно

Четвртиот министер за здравство во оваа Влада за неговите 100-тина дена како министер покажа целосна негрижа за граѓаните, но и за медицинските лица. Тој се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемиот проблем во моментов е недостаток на медицински персонал и несоодветна инфраструктура, рече доктор Игор Николов, претседател на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Со осум визитинг специјалисти доктори од скопските клиники и институти, Клиничката болница од Битола го надополни недостигот на лекарски кадар на Одделенијата ...
| | веќе видена | слични

Државната кардиохирургија останува без раководство.Откако професорот Сашко Јовев беше разрешен од страна на министерот Меџити, Алфа дознава дека и ...
| | веќе видена | слични

По разрешувањето на Сашко Јовев и организацискиот директор на Државна кардиохирургија најавува повлекување од функцијата. Гани Фетаи за Сител потврди дека ...
| | веќе видена | слични

Клиничката болница Тетово која опслужува над 200.000 пациенти од полошкиот регион, долго време мака мачи се тесните коловози и недостигот на паркинг простор во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи на Литванија, Габриелиус Ландсбергис на својот профил на Икс објави дека нема да присуствува на Самитот на ОБСЕ во Скопје ...
сите 285 | | | веќе видена

Лажна вест е дека Вања е пронајдена, велат за Фактор од Министерството за внатрешни работи. Претходно еден македонски медиум објави дека наводно девојчето е ...
сите 141 | | | веќе видена

Израел верува дека Хамас сѐ уште држи 161 заложник во Појасот Газа, изјавија за „Си-ен-ен“ од кабинетот на премиерот Бенјамин Нетанјаху. Како што се наведува, ...
сите 538 | | | веќе видена

„Секој антикризен пакет што доаѓа од Владата е добредојден за поединци, но и за стопанството воопшто, а особено за најранливите категории граѓани, како ...
сите 220 | | | веќе видена

Либерално-демократската партија најостро го осудува вандалскиот чин на симнување на знамето на Македонската православна црква-Охридска архиепископија од ...
сите 73 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 205 | | | веќе видена

САД поддржуваат натамошно продолжување на оперативната пауза на борбите меѓу Израел и Хамас за да се обезбеди ослободување на сите заложници во заробеништво, ...
сите 52 | | | веќе видена

Специјалното обвинителство на Косово, косовската полиција, Дирекцијата за истрага на економски криминал и корупција, спроведоа акција при која беше ...
сите 54 | | | веќе видена

Израел тврди дека палестинската терористичка група Хамас ги малтретирала киднапираните деца. Портпаролот на израелската влада Ејлон Леви изјави дека ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазов: Се таложат проблемите во здравството, министерот Меџити да почне да работи транспарентно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: