Најчевска: Од данокот на македонските граѓани се градат болниците, се плаќа школување, платите во здравството - плаќаат 10 пати поскапа услуга од странците


Професорката Мирјана Најчевска, еден од истакнатите критичари на владините одлуки, деновиве со повеќе посвети на својот фејсбук профил се осврна на најавата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втора академија за здравство во Штип со присуство на голем број здравствени работници од Штип и регионот, претставници од стручни здруженија и здруженија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денес презентираше нови методи за функционален здравствен систем. Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ денес во Штип ја оддржа втората Академија на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Штип е во тек Втората академија за здравство за која има голем интерес, соопштија од Комисијата за здравство на ВМРО ДПМНЕ. Според Комисијата на ВМРО ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Државната кардиохирургија останува без раководство.Откако професорот Сашко Јовев беше разрешен од страна на министерот Меџити, Алфа дознава дека и ...
| | веќе видена | слични

По разрешувањето на Сашко Јовев и организацискиот директор на Државна кардиохирургија најавува повлекување од функцијата. Гани Фетаи за Сител потврди дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зошто доцнат платите на вработените во Здравствен дом Скопје, односно до денес не им беа доставени договорите за плата од месец Март 2023?, ова денеска преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Огромен интерес предизвика најавената пресконференција на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Новинарски екипи од земјава но и од светот се ...
сите 525 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во пресрет на состанокот на НАТО во Брисел изјави дека намалувањето на вниманието на јавноста од ...
сите 106 | | | веќе видена

Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна Македонија да ...
сите 372 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најчевска: Од данокот на македонските граѓани се градат болниците, се плаќа школување, платите во здравството - плаќаат 10 пати поскапа услуга од странците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: