ДУИ ќе ја напушти Владата дента кога ќе стапат на сила уставните измени


Демократската унија за интеграција одговори на условот што го постави опозицијата во однос на уставните измени. Централното претседателство кое попладнево ...
| | веќе видена | слични

Следните неколку недели ќе бидат клучни за тоа во кој правец ќе се движи Македонија, сметаат дел од аналитичарите. Според Благојче Атанасовски јазот меѓу ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Доколку Мицкоски сака разговор за предлозите околу уставните измени нека одреди тимови. Мицкоски го промени ставот и прифати уставни измени, прифати учество во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во оваа ситуација на ќорсокак не донесоа СДС и ДУИ. Кога течеа преговорите ние од ВМРО-ДПМНЕ понудивме да учествуваме во процесот со наши предлози, тие одбија ...
| | веќе видена | слични

Десеттина денови по лидерската средба, се чини дека Христијан Мицкоски откако „пушти нога“ за преговори, сега како повторно да се враќа назад во ровот, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски одговарајќи на новинарско прашање за уставните измени тој посочи дека јасно е дека власта нема ...
| | веќе видена | слични

Силната поддршка за европскиот пат на земјата од страна на Германија, со признаен македонски јазик, идетнитет, култура и посебност ги потврди државничките ...
| | веќе видена | слични

Резолуцијата на германскиот Бундестаг е резултат на вистинските политики на СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски. Една од најголемите и најсилни држави во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На третата меѓународна конференција Скопски економски и финансиски форум – CEФФ 2023 со наслов „Економска интеграција и економски просперитет“ организирана од ...
сите 82 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 199 | | | веќе видена

Според податоците од Централниот регистар, зетот за ќерка на лидерот на ДУИ Али Ахмети, Куштрим Смајлај, на почетокот на 2022 година направил заедничка фирма ...
сите 107 | | | веќе видена

Во Полициската станица Гостивар, синоќа, во 1.30 часот, било пријавено дека на улицата Балиндолска во Гостивар, Р. Џ. (29) од Гостивар, управувајќи четирицикл, ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 322 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДУИ ќе ја напушти Владата дента кога ќе стапат на сила уставните измени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: