ГРИФИТС: ОН проценува дека по уривањето на браната 700.000 Украинци имаат потреба од питка вода

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Њујорк тајмс објави дека има докази што потврдуваат дека Русија е одговорна за уништувањето на браната Каховка . ФОТО: Украинско село пред и по уништувањето на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на луѓето настрадани во поплавите по уништувањето на браната Каховка на левиот брег на реката Днепар во Украина се искачи на 16, соопштија украинските ...
| | веќе видена | слични

Бројот на луѓе во поплавите по уништувањето на браната Каховка на левиот брег на Дњепар во Украина се искачи на 16, објавија украинските власти. Во меѓувреме, ...
| | веќе видена | слични

Доказите сугерираат дека пробивањето на огромната брана Нова Каховка во областа на Украина контролирана од Русија е резултат на внатрешна експлозија што ја ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска соопшти дека пет руски војници кои се давеле во регионот поплавен по уривањето на браната Каховка ги спасила, а потоа ги уапсила. За ...
| | веќе видена | слични

Според прелиминарните наоди, Русија најверојатно поставила експлозиви на браната, според истражителите од меѓународната адвокатска фирма за човекови права ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРИФИТС: ОН проценува дека по уривањето на браната 700.000 Украинци имаат потреба од питка вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: