Ангелов: Во Делчево немаше загрозени човечки животи, обештетувањето не е во надлежност на ЦУК


Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска денеска беше во посета на Делчево. Таа на терен се сретна со граѓаните и беше запознаена со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Време зa читање: 2 минути По поплавите што го зафатија градот Делчево, кои предизвикаа тешкотии во секојдневието на граѓаните и функционирањето на самата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментот во Делчево по невремето кое го зафати градот минатиот четврток има две активни свлечишта, од кои загрозени се неколку куќи на жители на Делчево. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Делчевоо, Горан Трајковски информираше дека од таа причина локалната самоуправа со поддршка на ЦУК и други институции бара начин како ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Околу еден милион евра изнесуваат штетите на патната инфраструктура како резултат на невремето кое го зафати Делчево изминатата недела, информира ...
| | веќе видена | слични

За санација и реконструкција на улиците во Делчево кои беа оштетени од невремото, според првичните проценки ќе бидат потребни околу 1 милион евра. Дополнително ...
| | веќе видена | слични

Општина Македонска Каменица ја зголеми паричната поддршка за санирање на штетите по силното невреме кое минатиот четврток ја зафати соседната Општина Делчево. ...
| | веќе видена | слични

На предлог на претседателот на советот на Општина Аеродром Дејан Митески и советничката група на ВМРО ДПМНЕ и коалицијата, Советот на општина Аеродром донесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангелов: Во Делчево немаше загрозени човечки животи, обештетувањето не е во надлежност на ЦУК

Од:
До кого (е-маил):
Порака: