ВМРО-ДПМНЕ бара одговор од СДСМ кој предлог е прифатлив, Ковачевски го повика Мицкоски да го преиспита ставот


СДСМ да каже кој од двата ппредлога кои ги постави ВМРО ДПМНЕ се прифатени, па дури потоа може да се разговара за продолжување на дијалогот, порача пратеникот ...
| | веќе видена | слични

„Германската Резолуција е будалаштина, писание за малоумни…! Бре, што нема да слушне, човек од Алеманиве, а сега и Бугари во македонскиот Устав! Што не ...
| | веќе видена | слични

Следните неколку недели ќе бидат клучни за тоа во кој правец ќе се движи Македонија, сметаат дел од аналитичарите. Според Благојче Атанасовски јазот меѓу ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Доколку Мицкоски сака разговор за предлозите околу уставните измени нека одреди тимови. Мицкоски го промени ставот и прифати уставни измени, прифати учество во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во оваа ситуација на ќорсокак не донесоа СДС и ДУИ. Кога течеа преговорите ние од ВМРО-ДПМНЕ понудивме да учествуваме во процесот со наши предлози, тие одбија ...
| | веќе видена | слични

Десеттина денови по лидерската средба, се чини дека Христијан Мицкоски откако „пушти нога“ за преговори, сега како повторно да се враќа назад во ровот, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Бране Петрушевски одговарајќи на новинарско прашање за уставните измени тој посочи дека јасно е дека власта нема ...
| | веќе видена | слични

Од ден на ден се повеќе паѓаат во вода манипулациите на Ковачевски, со кои залудно проба да го излаже народот. ВМРО-ДПМНЕ јасно стои на своите конзистентни ...
| | веќе видена | слични

Силната поддршка за европскиот пат на земјата од страна на Германија, со признаен македонски јазик, идетнитет, култура и посебност ги потврди државничките ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 433 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 138 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара одговор од СДСМ кој предлог е прифатлив, Ковачевски го повика Мицкоски да го преиспита ставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: