Загина маж од Ресен, со своето возило излетал од патот

2 копии
2 копии

Цариник вработен на Граничниот премин Делчево, вчера попладене, се здобил со тешка повреда откако паднал од камионска кабина при контрола на возилото. Бил ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вчера попладнето околу 15.20 часот било пријавено дека во Струга, на регионалниот пат Р1208 се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
| | веќе видена | слични

Вчера во Струга, на регионален пат се случила сообраќајка меѓу возило „Опел“ со охридски ознаки управувано од 53 годишниот З.П. и автобус „Ман“ со скопски ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Дваесетгодишниот Д.Д. од Радовиш вчера избегал од местото каде со своето Ауди удрил во малолетен пешак, но бил пронајден од полицијата. Настанот се случил во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина маж од Ресен, со своето возило излетал од патот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: