САЛДО: По уривањето на браната на Дњепар водата во реката треба да се врати на своето нормално ниво до 16 јуни

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
| | веќе видена | слични

Доказите сугерираат дека пробивањето на огромната брана Нова Каховка во областа на Украина контролирана од Русија е резултат на внатрешна експлозија што ја ...
| | веќе видена | слични

Украинската војска соопшти дека пет руски војници кои се давеле во регионот поплавен по уривањето на браната Каховка ги спасила, а потоа ги уапсила. За ...
| | веќе видена | слични

Според прелиминарните наоди, Русија најверојатно поставила експлозиви на браната, според истражителите од меѓународната адвокатска фирма за човекови права ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Војската на Украина соопшти дека спасила, а потоа и заробила пет руски војници кои се давеле во областите поплавени по уривањето на браната Каховка. Објавена е ...
| | веќе видена | слични

Посмртните останки на војниците кои загинале во голема битка пред 80 години се потсетување на бурното минато на областа. Исушувањето на една од најголемите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Украинските сили гранатираа станбена област во градот Нова Каховка, при што е повредено едно лице, јавија светските агенции, цитирајќи ја градската управа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

МВР објави дека по повеќе од еден месец е фатен вториот пироман кој запали две кебапчилници и еден ресторан во Скопска чаршија кон крајот на август. Станува ...
сите 250 | | | веќе видена

Законот за амнестија е доставен до Собранието и ќе се носи по скратена постапка. Премиерот Димитар Ковачевски е дециден дека Законот не е правен за личности, ...
сите 182 | | | веќе видена

Вчера, во 19.40 часот, на подрачјето на Ѓорче Петров, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ги лишиле од слобода Д. П. (20), ...
сите 314 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 111 | | | веќе видена

Владимир Путин ја нападна Украина минатата година затоа што веруваше дека НАТО е слаб, според Институтот за проучување на војната. Рускиот претседател веруваше ...
сите 49 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 82 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САЛДО: По уривањето на браната на Дњепар водата во реката треба да се врати на своето нормално ниво до 16 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: